NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

İzmir - Alanya Otobüs Seferleri

İzmir Alanya Otobüs Bileti

İzmir - Alanya arası ulaşım hizmeti veren otobüs firmaları genellikle Aydın ve Denizli'yi geçtikten sonra Korkuteli üzerinden Antalya'ya ulaşmakta sonrasından sahil yolundan Alanya'ya varmaktadır. Bu güzergah toplamda yaklaşık 580 kilometreden oluşmakta ve otobüs ile olacak seyahatiniz 8.5 saat kadar sürecektir. Bunun dışında Balıkesir Uludağ Turizm gibi firmalar Burdur üzerinden Antalya'ya inmeyi tercih edebilmektedir. Bu durumda yolculuk mesafesi 35 km kadar, seyahat süresi ise yarım saat kadar uzayabilmektedir.

Ege bölgesi dışında alternatif arayan ve daha ılıman hava şartları arzulayanlar için Alanya beklentilerini karşılayacaktır. 

İzmir’den Antalya’ya yol güzergahı genellikle Aydın, Denizli, Antalya şeklinde ilerlemektedir. Alanya’ya gelmek isteyenler için çok sayıda firma alternatifi bulunmakta ve bu da sefer sayılarına yansımaktadır. Gün içerisinde birçok sefer imkanı bulunması sayesinde ise bilet bulmakta ciddi sıkıntılarla karşılaşılmamaktadır. Bununla birlikte yaz aylarında ya da bayramlar ve yarıyıl tatili gibi özel dönemlerde seyahat etmeyi düşünenlerin biletlerini mümkün olduğunca erken satın almalarında fayda vardır.

Alanya gezilip görülecek yerler bakımından zengin olan ilçelerimizden bir tanesidir. Damlataş Mağarası, Alanya Kalesi, Kleopatra Plajı, Selinus Antik Kenti, Sapadere Kanyonu ve Ulaş Plajı bu yerlerden sadece birkaç tanesidir.

İzmir - Alanya Arası

En ucuz otobüs bileti 60 TL olup, bilet fiyatları 75 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Alanya İzmir otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Alanya'da Ne, Nerede Yenir?
Alanya'nın En Beğenilen Lezzet Durakları...
Dim Çayı
Toroslardan doğan çay.
Damlataş Mağarası
Astım hastalarının hastanesi..
Alanya Kalesi
Gün batımını bir de Alanya Kalesi'nden izlemelisiniz.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr