NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Mersin - Alanya Otobüs Seferleri

Mersin Alanya Otobüs Bileti

Mersin Meşti otogarından kalkan araçlar sahil yolunu takip ederek 7 saat civarı bir sürede Alanya'ya ulaşmaktadır. Erdemli - Silifke - Anamur rotasını üzerinden yapacağınız bu yolculuk 351 km mesafeden oluşmaktadır.
Yaz aylarında daha popüler hale gelen bu hat Mersin'de yaşayanlar için alternatif tatil rotaları olarak veya Alanya'ya dönüş yolculukları için kullanılabilmektedir.

Çok sayıda otele ev sahipliği yapan ve yaz aylarıyla birlikte ziyaretçi akınına uğrayan Alanya’ya ülkemizin birçok noktasından otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir ve Mersin de bu noktalardan bir tanesidir. Mersin’den Alanya’ya yol güzergahı genellikle Anamur, Gazipaşa şeklinde ilerlemektedir. Gün içerisinde çok sayıda sefer imkanı bulunması sayesinde bilet bulmakta ciddi sıkıntılarla karşılaşılmamaktadır. Bununla birlikte yaz aylarında, bayramlarda ya da yarıyıl tatilinde seyahat etmeyi planlayanların biletlerini mümkün olduğunca erken satın almalarında fayda vardır.

Söz konusu Alanya olunca akıllara çok sayıda plaj gelmektedir. Bunlardan bazıları Damlataş, Kleopatra ve Alanya Doğu Plajı’dır. Bu tatil beldesinin diğer ilgi çekici noktaları arasında ise Kızıl Kule, Alanya Kalesi ve Syedra Antik Kenti gibi yerler sayılabilir.

Mersin - Alanya Arası

En ucuz otobüs bileti 40 TL olup, bilet fiyatları 70 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 8 saattir.

Günde ortalama 26 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Alanya Mersin otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Alanya'da Ne, Nerede Yenir?
Alanya'nın En Beğenilen Lezzet Durakları...
Dim Çayı
Toroslardan doğan çay.
Damlataş Mağarası
Astım hastalarının hastanesi..
Alanya Kalesi
Gün batımını bir de Alanya Kalesi'nden izlemelisiniz.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr