Kaputaş Plajı

Muhteşem bir manzara, turkuaz renkte bir deniz ve göz alıcı bir sahil. İşte Kaputaş denince ilk akla şeylerden bazıları. Dünya’nın da ilgisini çeken, birçok yabancı seyahat dergisinde sık sık yer alan ve en güzel plajlar arasında gösterilen, her sene binlerce kişi tarafından ziyaret edilen bu harika yere gittikten sonra muhtemelen tekrar gitmek isteyeceksiniz. 

Antalya ilinin ilçelerinden birisi olan Kaş’ın sınırları dahilinde yer alan bu plaj sadece ülkemizin değil tüm dünyanın ilgisini çekmektedir. Kaş’a ya da Kalkan’a tatile gidenlerin büyük çoğunluğu mutlaka buraya da uğramakta ve burada en az birkaç saatini geçirmektedir. Dilerseniz kendi havlunuzu ve şemsiyenizi götürüp kullanabilir ya da orada şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz.  Ayrıca plajda yer alan büfeden içecek bir şeyler satın alabilir ya da oraya gitmeden önce çantanıza atıştıracak bir şeyler koyabilirsiniz.

kaputaş plajı

Yoldan plaja inmek için yaklaşık 190 tane merdiveni göze almanız gerekmektedir. Ancak yapısı gereği bu merdivenlerden inmek çok da zor değildir. Zaten sonunda ulaşacağınız güzelliği düşünürseniz zor da olsa katlanılabilir. 

Nerede?

Türkiye’nin güney batısında, Kaş ile Kalkan arasında yer alır. Kaş’a olan uzaklığı 20 kilometre iken, Kalkan’a 7 kilometre uzaklıktadır. Kaş ile Kalkan’ın arandaki D400 yolu üzerinde bulunan muhteşem güzellikteki plajı ve yol üzerindeki araç kalabalığını geçerken görmemeniz mümkün değildir.


Nasıl Gidilir?

Buraya özel aracınızla, dolmuşlarla ya da otobüsle ulaşabilirsiniz. Kaş ile Kalkan arasında yer alan sahil şeridinde ilerlerken plajın olduğu yere ulaştığınızda aracınızı park edip basamakları inebilirsiniz.

Kaş ile Kalkan arasında sefer düzenleyen dolmuşları kullanmak da diğer seçenektir. Bu dolmuşlara binebilir ve plajın olduğu yerde araçtan inip yine merdivenleri inerek ulaşabilirsiniz.

Bir diğer ulaşım yolu ise Antalya ve Fethiye arasında sefer düzenleyen Batı Antalya Seyahat’in otobüslerini kullanmaktır. Bu firmanın araçları Kaputaş’ın da üzerinde bulunduğu yoldan geçmektedir.

Genel Bilgiler

  • Plaja giriş ücreti yoktur. Ancak eğer şemsiye ya da şezlong kiralamak isterseniz bu hizmetler ücrete tabidir. 
  • Denizi genellikle dalgalıdır ve çabuk derinleşmektedir.
  • Duş, soyunma kabini ve tuvalet imkanı vardır.
  • Plaja 187 basamaklı bir merdivenle inilmektedir. Bu merdivenlerin yapımında ise 4 işçi yaşamını yitirmiştir ve yolun üzerinde yer alan tabelalarda ölen işçilerin isimleri yazmaktadır.
  • Bazı kişiler muhteşem gün batımını izlemek için bile buraya kadar gelmektedir.
  • Yaz aylarında yoğunluk yaşandığı için sabahın erken saatlerinde gitmekte fayda vardır.
  • Resimlerde kum gibi görünen ama aslında ince ince çakıl şeklinde olan sahili ilgi çekicidir.
  • Otopark olmadığı için araçlar yol üzerine park edilmektedir.
Yorumlar
murat 4 Ağustos 2021 - 19:22

Doğuya doğru akıntı var kayalara çekiyor, öğleden sonra dikkat. iyi yüzen olarak çocuğu sonra kendimi zor kurtardım.

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up