Bademli (Dikili) Denize Girilecek Yerler? (En İyi Noktalar)

Yazın Dikili’de yapılacakların başında Bademli’de denize girmek birinci sıraya gelir. Farklı yerlerden harika denize girip, farklı ortamların keyfini çıkarabilirsiniz. Öncelikle Bademli’ye giderken halk plajında takılacaksanız ve karnınız biraz tok olmalı diyorsanız ya da plaj yemekleriyle günü geçirmek istemiyorsanız sahile gitmeden önce bir önerimiz var.

Ön Bonus: Yol üzeri lezzetlerden

hatice teyzenin yeri dikili

Hatice Teyze’nin yeri gözlemeciyi mutlaka tavsiye ederiz. Teyzemiz ve annesi birlikte işletiyorlar, orada sizin için hemen taze hamuru açıp içine istediğiniz çeşit gözlemeyi hazırlıyorlar ve yanında zeytin, domates, kendi yaptıkları acur turşusu ikram ediyorlar, taze çaylarını da çok severek içtik.

1 - Zindancık Koyu (Killik)

ikizler plajı zindancık koyu

İlk olarak Küçük Zindancık Koyu veya Killik plajı olarak adlandırılan bölgeden bahsedelim. Burada yanyana 3 farklı plaj var. 

Ruhi’nin yeri, İkizler plajı ve Barselona Beach Club, bunlarda giriş ücreti bulunmakta, böylece plajın ortak alanlarından (duş, giyinme kabini, tuvalet gibi) şezlong ve şemsiyelerden yararlanabiliyorsunuz. 3 plajda ortak bir koyu kullanıyor, çok güzel kumu, soğuk olmayan hafif serince suyu hem ferahlatıyor hem de içinde uzun süre kalabiliyorsunuz. Ayrıca plajın sığ bölümü geniş ve kumlu olduğunda çocuklu ailelerin çokça tercih ettiği ve keyifle vakit geçirebildikleri bir koy burası.

2 - Fame Beach 

Daha aşağı doğru ilerlediğimizde ise meşhur Pissa plajına gelmeden yol üzerinde Fame Beach club var, burası da gene ücretli bir plaj olup gün içerisinde yeme-içme ve uzun vakit geçirilebilecek bir plaj. 

3 - Pissa Plajı


Ama kendi eşyalarınızı hazırlayıp, tamamen ücretsiz ve muhteşem bir deniz deneyimi yaşamak istiyorsanız Pissa plajı size bu olanağı sağlıyor. Burası da sığ ve kum plaj olduğundan gene çocuklu ailelerin çok tercih ettiği bir koy. 

4 - Hanımın Koyu (Kokarotlu Koyu)

kokarotlu koyu

Pissanın bir üstünde eski ismiyle Kokarotlu şimdi ki ismiyle Hanımın Koyu plajı bulunmaktadır. Fakat buraya karadan ulaşım bulunmadığı için sakin bir plaj ve berrak bir deniz bekliyor. Tekne turlarının uğrak noktası olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

5 - Garip Adası ve Tekne Turu

garip adası

Ve denize girmek ve denizen tadını çıkarmak için farklı bir yol ise limandan tekne ya da takalarla geziye çıkmak. Buradan isterseniz kalabalık deniz gezi teknelerine binebilirsiniz, ama tabi isterseniz biz yeterince kalabalığız diyorsanız kendi teknenizi kiralayabilirsiniz, ya da biz sadece 2-4 kişiyiz güzel yerlerde denize girmek istiyoruz diyorsanız bir taka tekne kiralayıp kaptan eşliğinde güzel bir deniz turuna çıkabilirsiniz. Öncelikle az önce bahsettiğim Hanımın koyuna gidip orada beyaz kumda yürüyüp, keyifle yüzebilirsiniz. Oradan da sizi önceleri kaptanların iki ada arası dediği şimdi ki ismiyle Akvaryum koyuna götürürler. Dilerseniz kaptanlar sizi günün bir kısmını geçirmeniz için Garip adasında bırakıp istediğiniz saatte de geri alabiliyorlar. Garip adası gerçekten garip bırakılmış, üzerinde hiç bir işletme olmayan bir yer. Ama tekne veya botlar kıyıya kadar çıkabildikleri için her türlü eşyanızı yanınızda götürme imkanına sahipsiniz. Karşısındaki Kalem adası ondan biraz daha farklı, orada sadece özel mülkler olduğundan dolayı tekneler oraya yanaşamıyor. 

6 - Kalem Adası / Oliviera Resort

oliviera resort beach

Tabi Kalem adasını da merak ediyorsanız, orada da çok lüks bir otel bulunmakta; Oliviera Resort ve Oliviera Resort bünyesinde bulunan Juju Beach Club. Kalem adasında otel dışında işletme bulunmuyor ve günübirlik teknelerin kullanımına izin verilmiyor. Bizde merak ettik ama Juju Beach Club günlük beach kullanım ücreti çok yüksek olduğundan gidip konaklayıp uzun süreli tadını çıkarmak daha mantıklı olacaktır diye düşünüyoruz.

Dikili otobüs bileti sayfasından Dikili'ye direkt otobüs seferlerini inceleyebilirsiniz.

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up