NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Bursa - Karabük Otobüs Seferleri

Bursa Karabük Otobüs Bileti

Gezilecek her türlü güzelliği içerisinde barındıran Bursa, Karabük’e 411 km’lik mesafede bulunuyor. Otobüs yolculuğu ortalama 6 – 6,5 saattir. Karabük’te havaalanı bulunmadığı için uçak yolculuğu mümkün değildir. Mesafenin de az olmasıyla otobüs yolcukları artmıştır. Bursa’dan Karabük’e gitmek için sefer düzenleyen tek firma olan Metro Turizm'i tercih edebilir ve biletinizi sitemiz üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.

Bolu – Gerede güzergahını takip ederek giden otobüslerde televizyon özelliği bulunmaktadır. Bayburt’tan başlayan yolculuğunuz şehrin merkezinde yer alan Karabük terminalinde son buluyor. Karabük’te yaşayanların otogara gelmek için kullandıkları minibüsler ve otobüsleri, Bursa otobüsünden inen yolcular da kullanarak varacakları yere gidebilirler.

Karabük’te Saftanbolu ilçesine çok yakın olan Bulak Köyüne giderseniz Bulak Mencilis Mağarasını mutlaka görmelisiniz. Mağaranın içerisinde 150 adet basamak bulunuyor. Şehrin tarihi yerlerinden biri olan Kaymakamlar Gezi Evi, eşsiz mimarisiyle göz dolduran yapılardan biridir. Yörük köyü de birçok güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Ünlü Sipahioğlu Konağı bu köyde bulunuyor. Şehri tepeden seyre dalmak için Hıdırlık Tepesine çıkabilirsiniz. Burada manzaranın tadını çıkarırken aynı zamanda çay, kahve de içerek keyif yapabilirsiniz.  Safranbolu’nun en önemli müzesi olan Kent Tarihi Müzesine de mutlaka gitmelisiniz. Burada Safranbolu’nun tarihi geçmişini daha yakından görebilirsiniz. Karabük’ün güzel ilçelerinden biri olan Yenice, kanyonu ve doğal alanlarıyla öne çıkmış bir yerdir. Doğa özlemi yaşayanların yoğun ilgi gösterdiği, Kanyonlarında yürüyüşlerin yapıldığı bir yerdir.

Bursa - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 55 TL olup, bilet fiyatları 60 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 6 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Bursa otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr