NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

İzmir - Denizli Otobüs Seferleri

İzmir Denizli Otobüs Bileti

Ege’nin incisi İzmir’den, Pamukkale Travertenleri’ne ev sahipliği yapan Denizli’ye gelmek isteyenler için günde en az 15-20 sefer imkanı bulunmaktadır. Araçların bir kısmı direkt İzmir’den kalkarken, bir kısmı da Çan ve Kırklareli gibi yerlerden hareket edip İzmir’den de yolcu almaktadır. Otobüslerin çoğunda koltuk ekranı, internet, müzik yayını, kulaklık, TV gibi özelliklerden en az birkaç tanesi bulunmaktadır. Böylelikle yolcular seyahat süresince bir şeyler seyredebilmekte, müzik dinleyebilmekte ya da internette takılabilmektedir. İzmir Denizli otobüs bileti satın alınabilecek firmalardan bazıları Balıkesir Uludağ, Isparta Petrol, Güney Akdeniz Seyahat ve Çanakkale Truva Turizm’dir. Otobüslerin büyük çoğunluğu Aydın, Nazilli üzerinden ilerleyen ve ortalama 229 kilometre olan güzergahı kullanmaktadır. Mesafenin kısalığı ile birlikte İzmir Denizli otobüs bileti fiyatları 25 TL civarında seyretmektedir.

Denizli’de gezilecek yerlerin başında Pamukkale Travertenleri gelmektedir. Ancak şehirde görülebilecek başka yerler de vardır ve bunlardan bazıları St.Philippe Martyrion Kilisesi, Servergazi Türbesi, Colossae Antik Kenti, Honaz Dağı Milli Parkı, Kaklık Mağarası ve Akhan Kervansarayı’dır. Bir de buraya kadar gelmişken tadılması önerilen lezzetler vardır ki bunlar da tandır kebabı, bazlama ve Hacı Şerif’in irmik helvasıdır. Hem kendisine hem de yakınlarına bir şeyler almak isteyenler için ise Babadağlılar Çarşısı iyi bir seçenektir. Burada çok sayıda dükkan yer almaktadır ve buralardan yöreye özgü ürünler bulabilmek mümkündür.

İzmir - Denizli Arası

En ucuz otobüs bileti 25 TL olup, bilet fiyatları 35 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 20 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Denizli İzmir otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Pamukkale Travertenleri
Bir masal diyarını andıran Pamukkale Travertenleri her sene hem Türkiye’den hem de tüm dünyadan binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkemiz için bir simge haline gelen bu güzel yer aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de girmeyi başarmıştır.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr